Hayatın içinden…

Güzellik, Trend

2016’ya Damgasını Vurdu: Sıfır Makyaj Akımı

Geçtiğimiz sezon birçok  marka  podyuma  sıfır makyaj mankenler  çıkardı. Sıfır  makyaj trendi ise Alicia Keys ile parladı.

Podyumlarda  ayak seslerini duyduğumuz  sıfır  makyaj gerçek rüzgarını Alicia Keys‘nin sıfır makyaj akımını başlattığını açıklaması ile yakaladı.

ünlü  Yıldız, bir gün spordan çıkıp albümü için bir  klip çekimi için hazırlanırken fotoğrafçı  arkadaşı Paola Kudacki. bu tamamen  makyajsız halini  çekmek istediğini  söyler. önce oldukça  çekimser  ve hatta  savunmasız hisseden  ama sonunda  bu teklifi kabul eden Alicia  Keys bunun üzerine  bir  manifesto yazarak  paylaşmıştı.

nomakeup alicia keysALICIA-KEYS-1-300x300

Bu  mektupta  ‘ artık  ne  yüzünü ne duygularını ne kendini  saklamak istemediğini  kendini olduğunu  gibi yaşamak istediğini  ve  bu güzellik koşturmacasından oldukça  yorulduğunu en güçlü ifadelerle  anlatmıştı. Açıkçası  bu manifesto sosyal medyayı adeta  salladı. #nomakeup hashtagi  12 milyondan  fazla gösterime ulaştı.

Birbiri  ardına çok ünlü  birçok  farklı isim sıfır makyaj özçekimlerini sosyal medya  hesaplarında  paylaştı. 2016 yılının  bu olayı  yılın  en öne  çıkan olaylarından biri olarak öne çıkıyor. Ve hala kitleleri  etkilemeye  devam ediyor. Alicia  Keys ise  hala sıfır  makyaj ile sahnelere  çıkmaya  devam ediyor.

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz