Hayatın içinden…

Genel, Moda, Trend

2018 yılının rengi Morötesi

Her  yıl olduğu  gibi  bu yıl da  pantone yılın rengini ilan etti. Bu yılın rengi ise  firuzestyle için oldukça mutlu edici Mor oldu. Fakat birçok mor ton var bunlar arasından seçilen morun özel adı ise “Ultraviyole,” oldu. Siz buna  patlıcan moru diyebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl 2017 de yılın rengi ise nefes aldıran bir atmosfer  vadeden yeşil olmuştu. Bu yıl ise  onunla  kontras olacak bir  ton olan mor seçilmiş. Hem yaz  hem kış için güzel kombinasyonlar  yapabileceğiniz mor için şimdiden gardroplarınızda yer  açın. Katalogdaki kodu ile PANTONE 18-3838 TCX bu mor sadece  giyimde yani  tekstilde  değil ev içi  yaşam alanlarından duvarlara mobilyalardaki kumaş tonlarına  perdelere banyolardaki karolara kadar birçok alanı etkileyecek.

Pantone Color Institute Direktörü Leatrice Eiseman’a mor veya  mor ötesi diyebileceğimiz rengin potansiyellerimizi yukarı çıkarırken farkındalığımızı da  arttırarak bir etki bıraktığını belirtiyor. Zira  yaşadığımız  dönem  aslında hayal gücünün ve  yaratıcılığın öne  çıktığı bir  zaman dilimi  ve mor  tüm bunlara  hitap eden bir  renk.

 

Renk aynı zamanda gizemli bir dünyaya  davet  ediyor zira  tahmin edilemezlikleri  çağrıştırıyor ve  bugünün dünyasına hitap ediyor sınırsız bir ufka işaret ediyor.

Muhafazakar giyimi benimseyenler için veya modest stiller için mor  tonlarda  eşarplar  turban olarak  düşünülebilir.

Mor  herkese  yakışmayabilen zor  bir  renk aynı zamanda.Bu yüzden cilt tonunuzda  nasıl durduğuna  mutlaka  bakmanızı öneririz ceket, trenckot gibi  anahtar parçalarda. Eğer çok seviyor ama size çok yansıması uymuyorsa bluzunuzu morla  kontras  tonlarda seçip etek veya  pantolonunuzu mor  tercih edebilirsiniz.

Morötesi  davetlerde de şimdiden  gözde olacak  gibi  zira özellikle  haute couture  markalar George Hobeika, Zuhair Murad gibi isimler morötesini organzelerden ipeklere yer  veriyor. Siz de  şimdiden yaz  düğünleri için değişik renk arayışı içindeyseniz tercihinizi  mordan yana kullanabilirsiniz.

Nasıl kombinlerim:

Zıtlıkları  seviyorsanız  hardal sarılar yeşil kırmızı ile  kombinleyin

Beyaz  ve  parlak renkler  birçok markanın favorisi

Diğer taraftan pembe ve pudrayla da  kullanabilirsiniz

Siyah ve mor daima  dost özellikle  kışın etolerle.

Çatan ve ayakkabıda çok yüksek bir  moda  hali sunuyor

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz