Hayatın içinden…

Mekan

Balkon Sefasına Çıkar mısınız?

İstanbul’da zaman zaman belli mekanlar  öne çıkar. Ve birsüre sonra hemen  herkese  oraya akın eder.Firuze o herkesin ‘ben ordaydım’ diye gittiği değil gerçek orada içi dolu  sohbetler etmek istediği  yerleri  sever herkes  artık biliyor. Mütevazi ve  özel yerler  arayıp tarar  dururuz. İşte  bunlardan bir tanesi  daha. Balkon Sefası  gitmeye değer  çayınızı  yudumlamaya da  değer. İllla ki  sohbeti koyu bir  dostla ile  gidile. Galata’daki ünlü kumbaracı yokuşundaki mekan adı gibi adeta kocaman  bir balkan.

Mekanın ilginç bir yanı ise  buranın aslında  bir ofis olması aynı zamanda. Mekanın Sahibi Nilşah Ağaoğlu genç bir peyzaj mimarı ve bu cafe  aynı zamanda  onun ofisi. Balkonda Sefası’nın asma tavanı onun ofisi. Bu  mekande kendinizi bir cafeye gitmeişten çok misafirliğe  gitmiş gibi hissediyorsunuz. Ve  tabi  bir çeşit kısa botanik dersi  almış oluyorsunuz.
Türlü çeşit bitki  burada  hem bir  dekor  hem de  satın alınabilen bir ürün. Sevdiklerinize yaşayan şeyler götürmek  adına iyi fikir hem hatırası olur.
ADRES:
Balkon Sefası Adres: Kumbaracı Yokuşu No.6 Beyoğlu/İstanbul
BALKON SEFASI tophane
1459216_490033751109884_1186223560_n
balkon sefası organik kahvaltı

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz