Hayatın içinden…

Alışveriş, Firuzemoda, Moda, Trend

Duyarlı Olmak Çok Moda

Sonunda  kış bütün cesaretini  topladı  ve  geldi. İstanbul  başta  olmak üzere ülke  adeta  bir beyaz  masal ülkesine  büründü. İmadımıza  ise  kaz  tüyü  montlarımız  yetişiyor  böyle soğuk havalarda. Eskiden  global markaların askılarında tek  tük bulduğumuz  uzun modelleri artık muhafazakar  markaların  her  sezon koleksiyonlarında  yer  alıyor. Onlar  artık genç muhafazakar  kadınların  vazgeçilmezlerinden. Rahatlar şıklar  ve en önemlisi çok sıcak  tutuyorlar.

mavi kayra  kaz tüyü manto

Ama sosyal medya kaz tüyü  mantolarımızın  verdiği  keyfi kaçırıyor  son zamanlarda. Canlı canlı yolunan kazları gösteren videolar herkesi sarsıyor. Geçtiğimiz günlerde ise Kayra Giyim’in Instagram hesabından yapılan bir açıklama dikkatimi çekti. Marka kaz tüyü montların içerikleri hakkında birçok soru ve yorum alınca, sosyal medya  hesabında  bir  açıklama  yapıldı.   Kayra Giyim kullandıkları kaz tüylerinin tamamen etik olarak üretildiğine dair bir sertifikayı paylaştı takipçileriyle. Bu sertifikaya sahip olmayan hiçbir tedarikçiyle çalışmadıklarını ifade ettiler. Bu tarz duyarlı duruşları farklı kesimlerde görmeye alışmış biri olarak ben çok memnun oldum.

12345660_1204891026194194_6989643152245053987_n

Evet giyilen  tasarımların  konforlu  şık olması önemli ama. İnançlı insanların üzümü yerim bağını sprmam  felsefesinde  uzak olması  gerektiği de  bir  gerçek. Bu anlamda  sosyal medyanın insanları  daha aktif  sorgulayan  bireyler haline getirdiği de  bir  gerçek. umarım bu duyarlılık birçok alanda devam eder.Güzel  bir gelişme olarak ise bu  bize iyi geldi.

 

 

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz