Hayatın içinden…

Moda, Trend

Işıltılı çorap modası

Son yıllarda basit parçalarda bile orijinal tasarım fikirleri öne çıkıyor. Stil oluşturmak için insanlar daha çok ayrıntıya önem veriyor ve bu ayrıntılardan biri de çoraplar. Çoraplarda artık birer tasarım harikası olarak aramızdalar. Bu konuda Lirika Matoshi’nin çalışmalarına hayran kalmamak elde değil.

Stil sahibi olmak kolay değil. Hele son zamanlarda. Eskiden insanlar tek bir örnek giyiniyordu. Belli tasarımlara zaten ulaşmak neredeyse imkansızdı. Üretim az ama talep çoktu. Bugün ise işler tam tersi. Zira lüks markaların defilelerinin hem ne ardından onların benzerleri vitrinlerde hızla yerini  alıyor. Bu durumda da özgün olmak eskisinden çok daha  zor bir hal alıyor. Özgün olmanın  formülü ise  detayları kollamak. İşte  bu detaylardan  bir de  çoraplar. Çoraplar  hiç olmadığı kadar  tasarımla iç içe  baskılı olanlardan ayrıca  bahsedeceğiz ileride ama şimdi işlemeli ve  tabi  pırıltılı olanlar.

 

Açık  ayakkabılar  ve  midi etekler gündem de  haliyle  çoraplar  da  öne  çıkacak alan buluyor. Ayrıca  spor  stillerle  lüks  dokunuşları birlikte kullanmak da oldukça popüler  bir tercih. Bu trendleri takip edenler için harika tasarımlar ise Lirika Matoshi’nin ellerinden çıkıyor. Matoshi’nin tasarım çoraplarını etsy.com dan herkes sipariş edebiliyor. Tasarımcı Paris Fashion week’te Emanuelungaro defilesi için çoraplar  tasarladı.

Bakalım  siz de  tasarımları  beğenecek misiniz?

Denim pantolonlarla kloş eteklerle  çok yakışmışlar.

 

zıtlıkların uyumu çok çarpıcı o yüzden spor ayakkabılarla en az  stilettolar  kadar  yakışıyorlar.

 

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz