Hayatın içinden…

Alışveriş, Firuzemoda, Güncel, Moda, Trend

Lüks Markalar Müslüman Kadının Peşinde

Moda dünyasında  taşlar yerinden  oynamaya  devam ediyor. 2 hafta  evvel  Stefeno Gabbana’nın instagram  hesabından  paylaştığı  Dolce Gabbana  imzalı  abayalar sosyalmedyanın gündemini belirledi. Aslında  bir  süredir birçok  marka müslüman kadınlara hitap eden  koleksiyonlar hazırlıyordu. Hatta yeni bir line olarak bile sunulmaya  başlanmıştı.  Japon Uniqlo örneğinde  olduğunu  gibi. Ama Genelde  ölçülü giyim  denebilecek çizgiye yakın  tasarımlardı  bunlar. DolceGabbana gibi İtalyan modasının  taşıyıcı  markalarından  birinden kimse  abaya  koleksiyonu  beklemiyordu. Dahası  koleksiyonu  böyle  bir  lookbook ile görmek  daha da sürprizli olmuştu.  Zira karşımızda tamamen  örtülü  lüks  giyimli kadınlar  vardı. açıkçası bu kadınlar normalde caddede  avmde  zaten vardı ama Dolce Gabbana  bu look  ile olayı  bir nevi resmileştirmiş oldu.

2FD77A6C00000578-0-image-a-74_1452083182876

Koleksiyonda  moda  evinin alameti farikadı  desenler süslü püslü gözlükler  ve çantalar  tabi ki  ihmal edilmemişti. Abayalarımızı  alamıyorsanız tamamlayıcı  parçalarımızı  alın mesajı  hemen  zihinlere misafir  oluyordu.

600-dolce-gabbana-hijab-abaya-collection-makeup-1-380x252

Danteller,

Papatya desenleri

Gül  desenleri bunların başında  geliyor…

Peki  nedir global  markaları  bu tarz  koleksiyonlara  teşvik eden. Bu Müslüman kadınları  ne oldu da  bir anda  görmeye  başladılar. Aslında  markalar  bugüne değil geleceğe  yatırım yapıyorlar.

Moda ekonomisi uzmanlarına  göre Müslüman toplumun nüfusu genç ve gittikçe büyüyen bir demografik ivmeye  sahip.  Bu da  gelişen ve  hareketli  bir  pazar  anlamına  geliyor. Avrupalı kadının tam aksine  yani. Moda  markaları da  bu gelişen  enerjik pazarın peşinde. Bakalım  zaman ne  gösterecek?

 

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Yorum Yaz