Hayatın içinden…

Genel, Güncel

Melania Trump’ın Mavi Elbisesinin Gizemi

A.B.D’nin yeni başkanı seçildi ve törenle değişim gerçekleşti. Yeni first lady törende seçtiği bebe mavisi elbisesiyle medyanın gündemine oturdu. Peki mavi  elbisenin anlamı  neydi  ve neden seçilmişti? 

Amerika  çok yoğun ve  stresli geçen başkanlık yarışını sonunda  geride  bıraktı. Büyük şaşkınlıkla birlikte Trump A.B.D’nin yeni başkanı oldu. Bu görev  değişimi ise  geçtiğimiz günlerde  bir törenle  basına  yansıdı. Tören tam bir  seramoni zirvesiydi. En küçük  ayrıntı bile öylesine değildi. First lady olarak ilk kez  toplum  ve medya karşısına  çıkan  First Lady bebe mavisi ve tamamen  mavi lookuyla medyanın gündemine oturdu.

Elbiseyi Hangi Tasarımcı Hazırladı?

Melanie Trump’ın elbisesi sadeliği renk  seçimi ve duruşu ile hemen herkesin beğenisini kazanırken bu özel günde  first lady nin hangi modacıyla çalıştığı merak konusu oldu. Lady Trump o tarihi  günde yaptığı etkili  elbisesi için Amerikan stilinin mimarlarından Ralp Lauren‘ni seçti. Tom Ford, Marc Jacobs gibi isimlerin olmayacağı tahmin edilmişti. Çünkü bu isimler Trump’a politik olarak karşı duruşlarıyla biliniyorlar. Melania Trump bu özel günde Hillary Clinton‘un favori  tasarımcısı olarak bilinen Ralp Lauren’i tercih etti. Moda evi bunu facebook hesabında bir paylaşımla duyurdu. Firsy Lady’nin dikkat çeken mavi deri  eldivenleri de  yine tasarımcı Ralph Lauren‘in imzasını taşıyordu.

 

Renkler ve kıyafetlerin  seçimi aynı zamanda etkili bir  beden dili iletişimidir. Melanie Trump tamamen  maviden oluşan bir giyim seçerek güçlü, zarif ama etkili bir görsel iletişim sağlamış oldu. Eğer sadece  lacivert veya  siyah  gibi bir  renk kullansaydı özellikle  erkeklerin koyu renkler  giydiği  bu özel günde kalabalığın arasında kaybolacaktı. Çok açık bir  renk kullansaydı bu sefer fazla dominant ve zıtlık çağrışımı olacaktı. Fakat mavi gibi Amerika’nın renk  kodlarından biri seçerek,  bordo seçen  Michelle Obama ile de  bir kontras halinde oldu.

Jackie Kennedy’den İlham Aldı:

Firsy Lady Melania Trump’ın mini  ceket ve elbiseden oluşan takımı oldukça dikkat çekti. Bu kıyafet seçimi  efsanevi  A.B.D Başkanı John F. Kennedy‘nin ofisinde Firsy Lady  Jacqueline Kennedy‘nin bebe mavisi  elbisesini akıllara getirdi. Törende  Trump ailesi genelde  ekru ve  beyaz  gibi tonlarda kıyafetler seçmişti. Melania Trump ise eldiveninden çantasına masmavi elbisesi ile  adeta parlıyordu. Birçok basın kanalında tv showlarında konuşulan Melania Trump’ın elbisesi olay oldu. Bir moda  sitesi onu Beyaz Saray’ın en yüksek moda kişisi olarak tanımladı.

Melania Trump Kimdir?

Melania Trump; Amerika’nın ilk first Lady’si  Yugoslavya doğumlu Louisa Adams’tan sonra  Amerika  dışında  doğan 2. first Lady. Lady Trump  26 Nisan, 1970’te doğan Melania  46 yaşında Donald Trump ise 70. 16 yaşında modellik kariyerine başlayan Trump, Milano‘da önemli moda dergileriyle  çekimler yapmıştır. Okulunu yarım bırakan Trump şuan mücevher tasarımı yapmaktadır. 2001 yılında  sürekli oturum hakkı alan Lady Trump, 2006 yılında Amerikan vatandaşı olmuştur. Ünlü iş adamı Paolo Zampolli‘nin İalya’da verdiği davette Donald Trump ile  tanışan Melania Trump Donald Trump’ın kendisinin telefonunu istediğini  fakat kendisinin  bunu reddettiğini bir  röportajda söyledi. GQ dergisine verdiğini röportajda  eğer ona  telefonumu verseydim onun için herhangi bir  kadın olacaktım yorumunu yapmıştır.Florida‘daki düğünlerine Hillary Clinton da  gelmiştir. Melania Trump’ın düğününde  giydiği gelinlik Dior moda  evi tarafından 100 bin $ a hazırlanmıştır ve yapımın 1500 adet  pırlanta kullanılmıştır. Yugoslavya’da  doğan first lady 5 dil bilmektedir. Slovence, Almanca, ingilizce, Sırpça, Fransızca bilmektedir. modellik yaptığı  dönemde bir dergiye  çıplak  poz  veren Melania Trump  çıplak poz  veren ilk first ladydidir.

 

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz