Hayatın içinden…

Moda

Mini Mini Lüks Çantalar

Newyork’lu tasarımcı Phillip Nuveen ünlü  lüks çantaları minyatür tasarımlarını yaparak büyük beğeni topluyor. henüz 27 yaşındaki tasarımcı küçük bir çocukken legolarla oynayarak büyümüş ve legolardan küçük bir dünya  kurmaya başlamış. Daha mimari tasarımlara merakı devam etmiş.

Her kadının rüyalarını süsleyen lüks çanta ve ürünleri en küçük  ve minyatür haliyle sunuyor.

Tasarımlarını yaparken  karşılaştığı  en büyük zorluk nedir  sorusuna malzeme  bulmak olduğu cevabını  veriyor bir röportajında.

Neden lüks markalar ve  çantaları  seçtiğini ise markalardan çok o çantanın veya tasarımın kusursuzluğuna olan hayranlığı ile  açıklıyor.

Geçtiğimiz günlerde ünlü lüks marka Miumiu yeni sezon minyatür sarı çantasını instagram hesabında  paylaştı. Ve tek bir paylaşım 25 binden fazla insanın  beğenisini kazandı.

Orjinallerinin 1/12 si boyunda tasarlanan parçalar görenleri  adeta Alice’in Harikalar dünyasına hissettiriyor.

 

Tasarımcının bütün minyatür eserleri tamamen  el emeği veya 3d printer yardımıyla hazırlanıyor. Bazen tek bir  parçanın tamamlanması 30 saati buluyor.

 

Minyatürlerini hazırladığı ürünleri tamamen kendi hayran kaldığı  tasarımlardan seçiyor. yemek yemek istediği bir  restoran, almak istediği veya  çok beğendiği bir çanta  tasarımı, mimarisini çok beğendiği bir mağazayı, tasarımını çok beğendiği bir mobilyayı  seçerek onun minyatürünü hazırlıyor.

 

Yani tamamen kendi beğenilerinden yola çıkarak sevdiği tasarımları  severek minyatüre  dönüştürüyor.

Tasarımlarına etsy.com dan ulaşılabiliyor. 35 dolardan  başlayan fiyatlarla.

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz