Hayatın içinden…

Firuzemoda, Moda, Trend

Yazın Vitrinler Yeşilleniyor

az mevsimi denince aklımıza ilk gelen şeylerden biri renkler olur. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yaz da capcanlı renkler vitrinlerin göz bebeği. Haki ve yağ yeşili tonları ise listenin ilk sıralarında…

Renklerle olan mesafemizin azaldığı mevsimlerden biridir yaz. Özellikle son yıllarda desenlerin de etkisiyle renkler bir cümbüşe dönüştürüyor vitrinleri. Bu yıl da gelenek bozulmadı, yine rengârenk vitrinler selamlıyor mevsimi. Diğer taraftan yazın dingin bir hava sunan renkler de var. Bunlardan biri de yağ yeşili ve haki tonları. Bu yıl çok farklı stilleri bünyesinde topluyorlar. Daha hanımefendi, daha spor sunan bir duruşları da var. Dahası davetler için tasarlanan birçok elbisede de yağ yeşilleri ve hakileri görüyoruz. Çoğu zaman pırıltılarla sunulan yeşilin bu tonları yaz gecelerine çok yakışacak gibi.

Lüks hava kazandırıyor

Haki ve yağ yeşili tonlarına adanmış bir koleksiyon sunan markalardan biri Ralph Lauren. Tam bir yeşil geçit törenine dönüşen podyumda, normalde bohem bir ruha sahip rengi oldukça elegan bir sunumla görmüş olduk. Birçok tasarımcı da yeşili bu yaz lüks kumaş ve detaylarla zenginleştirmiş durumda. İpekler, ipek şifonlar, teknolojik kumaşlar rengin duruşuna lüks bir hava kazandırmış. Baştan aşağı haki tonlardan oluşan görünümler sunulurken dikkat çeken bir şey de parlak renkleri haki ve yağ yeşili tonlarla bir arada kullanmak. Ralph Lauren koleksiyonunda bunu fazlasıyla görmek mümkün. Parlak sarılar, morlar ve mercan tonları yeşilin ağır havasına yazın heyecanını kazandırıyor.

Nasıl kullanılır?

-Gece kullanmayı düşünüyorsanız pul payet detaylar çok yakışır.

-Dantel, şifon ve tafta gibi lüks kumaşları deneyin.

-Denimlerle çok uyumlular.

-Beyaz ve haki yeşil uyumu oldukça elegan duruyor. Uzun beyaz bir etek ile haki yeşil bir ipek bluz çok yakışıyor.

-Parlak tonlarla birlikte kullanıp bu dinginliğe yazın enerjisini ekleyin. Mercan tonlar, sarı, mor, pembe gibi…

-Davetlerde pul payet gibi pırıltılar kullanmak dışında yeşili renkli mücevherlerle enerjik hale getirebilirsiniz.

-Gömlek elbiselerle, mini saferi ceketlerle deneyin.

-Siyah, açık mavi gibi renklerle de çok uyumlu.

-Valentino gibi markalar retro desenlerle kullanıyor, deneyin çok şık duruyor.

images

54bc19b96841d_-_hbz-ralph-lauren-ss2015-1411071933_599577626811924_7438157700980416118_n

wpid-photo-20150313081019746

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz