Hayatın içinden…

Genel, Güncel, Moda

Yılın Moda Olayı: Anniesa Hasbuan Defilesi

2016 yılının bitmesine birkaç gün kala yılın etkili moda olayları öne çıkmaya başladı. Moda dünyasının önemli dergilerin HarpersBazaar Globalde 2016’nın önemli kadın olayları seçildi. Anneisa Hasbuan Newyork Fashion Week’teki defilesi kadınlar için önemli olaylar listesinde yer alıyor.

03islamicfashion-web3-master675

Newyork moda haftası modaya yön veren en önemli moda etkinliklerinden biri kabul ediliyor. Zira Newyork dünyadaki 5 moda başketinden biri ve hatta en önemlilerinden. Böyle önemli bir moda platformunda Eylül ayında podyuma tamamı başörtülü mankenlerden oluşan bir show sunan Endonezyalı modacı Anneisa Hasbuan bir anda dünya basınının ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu ilgide Aynı dönemde Müslümanlara yönelik ırkçı yaklaşımıyla seçimlere hazırlanan Donald Trump’ın siyaset politikasının da rol oynadığı söylenebilir.

newyork fashion week hijab show     Anniesa Hasibuan - Runway - September 2016 - New York Fashion Week: The Shows

28 Yaşındaki tasarımcı 2017 ilk bahar yaz koleksiyonu DJakarta’da 48 adet look sundu. 10 tane gece kıyafeti 38 tane de günlük giyim parçadan oluşan koleksiyonda Endonezya’lı kadınların beğenisi olan pastel tonlar öne çıkıyordu. İpek uzun etekler, dantel ve şifon kumaşlar pırıltılar koleksiyonun ana temasını oluşturuyordu. Metalik işlemeler, dantel üzerine altın varak baskılar koleksiyonda öne çıkan  diğer  detaylar. Anniesa aynı zamanda  Endonezy’nın etnik detaylarından batik  tekniklerini desenlerde  kullanmayı da  ihmal etmemiş. Endonezya’nın en büyük kozmetik markası Wardah ise Hasbuan’ın makyajlarının sunulmasında da  katkı  sağlamış. wardah helal kozmetik alanında öne çıkan bir marka ve Endonezya’da  birçok tasarımcı ile  işbirlikleri var.

HarpersBazaar:

Muslim fashion designer Anniesa Hasibuan made waves at New York Fashion Week in September as she became not only the first Indonesian to show during the official collections, but also the first designer to present a collection fully outfitted with hijabs. The collection, which was inspired by the designer’s hometown of Jakarta, marked a major win for Muslim women everywhere and the fashion industry as a whole, taking another giant leap towards inclusivity.

Önerilen Yazılar

Yorum Yaz